VAR дуже швидко вбив гру

23

Уругвай вилетів з Кубка Америки, програвши у чвертьфіналі Перу в серії пенальті. Тому що судді скасували три голи небесно-блакитних, забитих з гри. Ще раз: Т. Н. В. Р. О. Л. А.
У всіх трьох випадках доблесна система VAR угледіла положення «поза грою». Майже завжди це були якісь сантиметри, які треба було виглядати в мікроскоп. І, коли судді знаходили ці сантиметри, вони під радісні підтакування телекоментаторів так само радісно скасовували голи.
Коли-то нам говорили, що в таких спірних ситуаціях – коли «поза грою» – пріоритет буде віддаватися атакуючій команді. В цьому випадку потрібно було заохочувати Уругвай, який намагався 90 хвилин грати у футбол. Але судді ставали на бік безбарвного Перу, вся ігри якого зводилася до стояння у своїй штрафній. Ця команда взагалі в трьох матчах на Кубку Америки не змогла забити голи (Венесуела 0:0, Бразилія 0:5, Уругвай 0:0). І вона в півфіналі. А Уругвай плаче (Луїс Суарес не реалізував перший 11-метровий) і їде з Бразилії додому. Спочатку забив Хиорхьян де Арраскаета – гол відмінили. У другому таймі забив Едінсон Кавані – гол відмінили. Потім забив Луїс Суарес – гол відмінили.
Уругвайці втомилися радіти. Вони зрозуміли, що забивати голи не потрібно – їх все одно не зарахують. Вони сперечалися з суддею. Але що толку? Я навіть не будуть називати прізвище цього судді – зараз вона не має ніякого значення. Всі головні рішення виносить VAR. Арбітр в полі тільки з пісною міною приводить у дію вирок.
Система відеоповторів потихеньку «вбиває» атакуючий футбол. Тепер судді чим займаються? Головним чином тим, що шукають привід, як би скасувати гол. Вся бригада VAR зайнята цим. Буває, що вони відволікаються на жовті та червоні картки. Іноді дивляться: а чи не було пенальті? Ні, не було пенальті, ура. А то раптом гол заб’ють. Як у футболі – так гол. Аномалія!
Пенальті не призначають в дуже суперечливих ситуаціях. Пріоритет – обороняється стороні. Ну як же, йде боротьба у штрафному у боротьбі всяке може бути. Зате якщо є натяк на офсайд, не дай бог гол забили, тут все з циркулями і лінійками біжать міряти сантиметри газону, щоб урочисто оголосити: гола немає! Хай живе VAR!
Три чвертьфінальні матчі Кубка Америки (Бразилія – Парагвай, Венесуела – Чилі, Уругвай – Перу) завершилися нульовими нічиїми і серіями пенальті. Тільки Аргентина якимось дивом відправила два м’ячі в сітку воріт Венесуели. Образила сучасний футбол. І це ми говоримо про команди Південної Америки, де як завжди любили забивати. Але тепер це не треба. Треба стояти біля воріт і чекати порятунків від VAR.
VAR – вершитель доль футболу.
VAR – головний бомбардир.
VAR – новий ідол, якому ми повинні молитися.
VAR очень быстро убил игру Спорт
Футбол придумав собі новий уряд. Вколюють роботи, а не людина.
Футболісти, запам’ятайте, вам не можна радіти. Вимкніть цю функцію. Коли забили гол, не стрибайте і не біжіть до трибун, а крокуйте на засідання суду у ролі обвинувачуваних. Там вам скажуть, ви вчинили злочин чи ні. Якщо раптом забили гол за правилами – це як звільнення чесної людини, якому підкинули наркотики. Глядачів, до речі, це теж стосується. Не треба обійматися і давати волю емоціям. Сидите і тремтіть. Вашу долю вирішить VAR.
Раз так, хотілося б, щоб прізвища суддів звучали під час репортажів і на стадіонах голосніше. Особливо тих, хто сидить перед моніторами з поважним виглядом і звуться видеоассистентами. З ними треба брати інтерв’ю, укладати нечувані контракти, їх треба носити на руках і підкидати в повітря після матчів. Вони – головні зірки. Футболісти, тренери, глядачі тепер ніхто.
«Нічого не залишиться – одне суцільне телебачення», попереджав персонаж фільму «Москва сльозам не вірить». Самий бездарний. І ось це сталося. У всякому разі у футболі.
Втім, ще до нього класик все сказав про суддів, Перу і до чого все це призведе.